برای کودکان اسباب بازی چوبی بخرید

1397-10-12

برای کودکان اسباب بازی چوبی بخرید

همانطور که همه می‌دانیم اسباب بازی بخش خیلی مهمی در آموزش کودک هست.در این مطلب قصد داریم در مورد اسباب بازی چوبی صحبت کنیم و فواید استفاده از اسباب بازی چوبی را شرح دهیم تا شاید این فاکتورها در انتخاب شما برای خرید اسباب بازی کمک کند.

هر سال شرکتهای اسباب بازی انواع جدیدی از اسباب بازی و بازی‌های آموزشی را وارد بازار می‌کنند. بعضی از این قطعات این اسباب بازی‌ها از پلاستیک هستند و بعضی با صدا و موزیکال هستند و خیلی از اسباب بازی هایی که تولید می‌شوند برای اهداف خاصی طراحی می‌شوند.

 

اسباب بازی چوبی؛ از قدیم تا الان

اسباب بازی چوبی از قدیم الایام پر طرفدار بوده است. پدربزرگها و مادربزرگها در کودکیشان با اسباب بازی چوبی سرگرم می‌شدند و آموزش‌‎های زیادی با بازی با این اسباب بازی‌ها کسب کردند. شرکتهای جدید در طرحی برای اسباب بازی هنوز از الگوهای اسباب بازی‌های قدیمی چوبی بهره می‌برند و مزایای آموزشی نسل به نسل منتقل می‌شود.

مقاوم بودن اسباب بازی چوبی

کودک

کودکان موقع بازی با اسباب بازیگاهی به آن‌ها آسیب می‌زنند و حتما چند قطعه شکسته از اسباب بازی همیشه اطراف خانه جمع کرده‌اید.در اسباب بازی چوبی ساخته شده از چوب با کیفیت مرغوب هست که به ندرت آسیب می‌بیند.

ایمن بودن

اسباب بازی چوبی گونه‌ای طراحی شده که شما نگران ایمنی آنها نیستید. اغلب به راحتی شکسته نمی‌شوند و شما نگران لبه‌های تیز یا تکه‌های شکسته‌ای که کودک داخل دهان بگذارد، نیستید و اتاق کودک را با مواد شیمیایی و رنگهای غیر طبیعی پر نکرده‌اید.

افزایش قدرت حل مسئله

کودک

پازل‌های کوچک چوبی منطق و قدرت فکر کردن را در کودک تقویت می‌کند. برای ساختن برج و چیدن بلوک‌ها روی هم لازم هست تا با علم فیزیک و ریاضی تعادل را حفظ کرده و همه اینها قدرت حل مسئله را افزایش می‌دهد.

تقویت مهارت حرکتی

اسباب بازی چوبی در سایز و ابعاد مختلف هستند.بازی با  اسباب بازی در سایز کوچک برای کودکان نوپا سخت هست ولی با بازی با بلوک‌های چوبی در ابعاد مناسب کودک مهارتهای ادراکی را فرا می گیرد و کودکان پیش دبستانی و بزرگتر با بازی با اشکال چوبی، مهره‌‌های چوبی، کنار هم چیدن آنها بر روی ادراک، چرخاندن مچ دست و مهارتهای حرکتی ظریف تمرکز دارند.

کودک آرامش را حس می‌کند

نه تنها اتاق کودک شما با اسباب بازی چوبی دیگر پر از مواد شیمیایی نیست بلکه از سر و صدا هم خبری نیست.اینکه اسباب بازی تصادفی روشن باشد یا صدای بوق کم و زیاد شود را در اسباب بازی چوبی شما ندارید و بیشتر حواستان به سر و صدایی هست که خود کودک دارد تا اینکه فضا پر از صدای اسباب بازی باشد.از طرفی تمرکز کودک به صدای اسباب بازی پرت نمی‌شود و در بازی با وسایل چوبی بیشتر تمرکزش بر روی کارایی اسباب بازی تا صداهای تولید شده هست.

زیبایی اسباب بازی چوبی

کودک

در انتخاب اسباب بازی نه تنها به آموزنده بودن اسباب بازی و هدفمند بودن آن فکر می‌کنید اینکه فضای چیدمان اتاق کودک هم شاد و زیبا بنظر آید یک فاکتور خواهد بود. رنگ آمیزی شاد با طراحی زیبا انرژی مثبتی در رویکرد آموزشی اسباب بازی‌ها بهمراه دارد.

اسباب بازی چوبی در مقابل سایر اسباب بازی های آموزشی شاید کمی گرانتر باشد ولی دارای کیفیت و زیبایی بالایی است. بجای اینکه یک هدف خاص را دنبال کند و محدودیت در استفاده داشته باشد برای سالیان سال کارایی دارد و کودک با بزرگ شدن ر‌اه‌های مختلفی برای بازی و استفاده از اسباب بازی چوبی پیدا می‌کند و رشد قوه‌ی تخیل، قدرت حل مسئله، رشد مهارتهای حرکتی و تفکر منطقی در کودک شکل می‌گیرد و بخاطر کیفیت در مواد استفاده شده و چوب مرغوب به این زودی‌ها خراب نمی‌شوند.

ارتباط صمیمی با اطراف

وقتی بچه‌ها بازی‌های تخیلی دارند سناریو‌هایی که بازی می‌کنند برگرفته از زندگی واقعی آنها هست. دوست دارند عوامل دیگر را هم به بازی اضافه کنند. در صورتیکه وقتی با یک اسباب بازی با هدف مشخص بازی می‌کنند مثلا یک اسباب بازی موزیکال با صدا و نور مشخص یا یک اسباب بازی حرکتی که با یک دگمه روشن می‌شود و حرکت خاصی دارد در این نوع اسباب بازی‌ها کودک بیشتر به تنهایی بازی می‌کند ولی در اسباب بازی هایی که بر اساس تخیل پردازی طراحی دارد، فرصتی هست تا شما بتوانید با کودک تعامل برقرار کنید با هم همصحبت شوید و بر روی یک آموزش مشخصی تمرکز کنید و به کودک کمک کنید تا به سمت درک صحیح نیروی مثبت در تصمیم گیری هدایت شوند.

نوشته های استاندارد , , , ,
درباره najafi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه اسباب بازی روپک
سبدخرید